"Stará škola" (znovu) otvorená

04.11.2010 11:16

"Stará škola" znova otvorená.

I keď vieme, že pôvodná budova evanjelickej školy je budova opodiaľ, pre nás je Stará škola symbolický názov pre školu, ktorá fungovala i v tejto teraz zrevitalizovanej budove, a ktorá, dúfajme, bude svojím starým, poctivým prístupom k remeslu robiť dobré meno škole, Smrečanom, i nám, ktorí sme sa s Vami stretli v sobotu 30. októbra 2010. Pre pripomenutie si slnečného i "slnečného" dňa uverejňujeme zopár fotografií v našej webovej fotogalérii.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli otvoriť školu (pán farár Mojzsis, ujo Hrnčiar, pán Stromko a ostatní, o ktorých len tušíme), všetkým, ktorí na nás nezabudli ani pri dobrotách (Vierka, Ľuba), novým i starým priateľom, ktorí nás prišli podporiť a za ich vysmiate tváre a napokon Jankovi Majerčíkovi, čo hral, kým len struny vydržali. A ešte vyjadril to, na čo sme aj my mysleli: vrátiť sa cez hlinu k Zemi, k tichej práci a k ľuďom. A ešte k radosti.

—————

Späť


Kontakt

Stará škola

Budova Materskej školy Smrečany 117, 032 05

0907 122 871


STARÁ ŠKOLA
re
meselná dielňa 
v Smrečanoch pre získanie remeselných zručností

 

Stará škola - remeselná dielňa, ktorá sídli v priestoroch bývalej evanjelickej školy v obci Smrečany, ktorá je spolu so Žiarom bránou do Západných Tatier.

Naša dielňa síce nenahrádza výuku v akreditovaných školách, ale je miestom, kde sa môžu stretnúť ľudia rozličného stupňa zručností a veku. Formou tematických popoludní respektíve viacdňových pobytových kurzov by sme radi ponúkli pre záujemcov možnosť tvorivej zábavy, postupne sa naučiť remeslo, vyrobiť si keramické predmety, sklenené korálky alebo si menej či viac vážne zakresliť.

Ak máte chuť objaviť v sebe remeselné nadanie, vyskúšať si tvorivé schopnosti, získať informácie či užiť si rozhovory s rovnako zameranými ľuďmi, práve vám ponúkame počas celého roka možnosť pracovať v našej dielni.