Alternatívny výpal keramiky

25.05.2011 16:00


 Čas: streda od 16:00 do cca 20:00.

Pozývame Vás na prvý pokus výpalu keramiky v pilinách. Výpal sa bude realizovať na školskom dvore, v dočasne postavenej piecke. K účasti je potrebné sa prihlásiť, nakoľko kapacita piecky je obmedzená. Ďalej potrebujete vlastný výrobok, ktorý si môžete vytvoriť 24. 5. v utorok, čiže deň predtým, v čase podľa rozpisu v kalendári. Špekačky sú vítané. 

  

—————

Späť


Kontakt

Stará škola

Budova Materskej školy Smrečany 117, 032 05

0907 122 871


STARÁ ŠKOLA
re
meselná dielňa 
v Smrečanoch pre získanie remeselných zručností

 

Stará škola - remeselná dielňa, ktorá sídli v priestoroch bývalej evanjelickej školy v obci Smrečany, ktorá je spolu so Žiarom bránou do Západných Tatier.

Naša dielňa síce nenahrádza výuku v akreditovaných školách, ale je miestom, kde sa môžu stretnúť ľudia rozličného stupňa zručností a veku. Formou tematických popoludní respektíve viacdňových pobytových kurzov by sme radi ponúkli pre záujemcov možnosť tvorivej zábavy, postupne sa naučiť remeslo, vyrobiť si keramické predmety, sklenené korálky alebo si menej či viac vážne zakresliť.

Ak máte chuť objaviť v sebe remeselné nadanie, vyskúšať si tvorivé schopnosti, získať informácie či užiť si rozhovory s rovnako zameranými ľuďmi, práve vám ponúkame počas celého roka možnosť pracovať v našej dielni.