Druhý kurz prvej pomoci

17.10.2015 11:00
Priaznivci Starej školy a priatelia všakovakých remesiel!
 
Príďte v sobotu 17. 10. 2015 do Starej školy v Smrečanoch. 
Pokračujeme v sľúbenej „záchrane“ rodinných pokladov. Minulý rok to boli keramické a porcelánové predmety, ktoré sme s odbornou pomocou reštaurátorky oživili.
Tentoraz sa zameriame na staré knižky, ich väzby, zviazanie časopisov alebo skúsime vytvoriť vlastnú knihu. Cieľom projektu je naučiť vás ako dať druhý život obľúbeným veciam. Kritériom nie je ich starožitná, obchodná a zberateľská hodnota, ale blízky vzťah ich majiteľov v súvislosti so spomienkami, rodinnými či osobnými rituálmi, s estetickou funkciou.
Prineste si nejakú knihu, skúsený knihár - vám poradí ako ju opraviť v „domácich“ podmienkach.

—————

Späť


Kontakt

Stará škola

Budova Materskej školy Smrečany 117, 032 05

0907 122 871


STARÁ ŠKOLA
re
meselná dielňa 
v Smrečanoch pre získanie remeselných zručností

 

Stará škola - remeselná dielňa, ktorá sídli v priestoroch bývalej evanjelickej školy v obci Smrečany, ktorá je spolu so Žiarom bránou do Západných Tatier.

Naša dielňa síce nenahrádza výuku v akreditovaných školách, ale je miestom, kde sa môžu stretnúť ľudia rozličného stupňa zručností a veku. Formou tematických popoludní respektíve viacdňových pobytových kurzov by sme radi ponúkli pre záujemcov možnosť tvorivej zábavy, postupne sa naučiť remeslo, vyrobiť si keramické predmety, sklenené korálky alebo si menej či viac vážne zakresliť.

Ak máte chuť objaviť v sebe remeselné nadanie, vyskúšať si tvorivé schopnosti, získať informácie či užiť si rozhovory s rovnako zameranými ľuďmi, práve vám ponúkame počas celého roka možnosť pracovať v našej dielni.